erasmus +

 

 

 

Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani BIS

 Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Europejskich Inicjatyw Społecznych, rozpoczęła realizację projektu Mobilności uczniów szkół zawodowych i kadry pt. „Mobilni, kompetentni, wykwalifikowani BIS”/ „Mobile, competent, qualified BIS „ w ramach programu ERASMUS +. 

 

Projekt przewiduje  2- tygodniowe praktyki zawodowe mające na celu praktyczną naukę zawodu, poznanie rynku i lepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Dla uczniów będzie to ciekawy i pracowity czas, podczas którego będą mieli możliwość poznać system organizacji pracy i strukturę zagranicznego przedsiębiorstwa, zaaklimatyzują się w innych warunkach kulturowych, zdobędą kolejne umiejętności zawodowe, językowe i społeczne, jak również będą mieli możliwość ciekawie spędzić czas podczas wycieczek krajoznawczych, poznają kuchnię i zwyczaje panujące w innych krajach oraz nawiążą nowe znajomości i przyjaźnie. 
Projekt obok rozwoju kompetencji społecznych, językowych i zawodowych, ułatwia zrozumienie osób pochodzących z innych kultur oraz komunikację z nimi. Poprzez udział w mobilnościach oraz przygotowaniu kulturowym uczestnicy mają możliwość poszerzenia wiedzy o zagadnienia związane z funkcjonowaniem w innej kulturze,  co przyczyni się do otwartości na odmienność. 

W projekcie weźmie udział 80 uczniów z klas I, II, i III z pośród dwóch szkół, tj.  ZSP Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim oraz z ZSP w Białej Rawskiej, z pośród  następujących kierunków kształcenia:

Grupa 1: 17 – uczniów technikum ekonomicznego
Grupa 2: 16 – uczniów technikum informatycznego
Grupa 3: 15 – uczniów technikum fryzjerskiego
Grupa 4: 13 – technikum gastronomicznego
Grupa 5: 16 – technikum ogrodniczego

Uczniowie będą mieli możliwość wyjazdu za granicę podczas wyjazdów w sierpniu i wrześniu. 

Trzy grupy wyjadą na praktyki mobilnościowe w sierpniu, odwiedzając słoneczną Granadę oraz Walencję w Hiszpanii, natomiast koleje grupy wyjadą na przełomie sierpnia i września odwiedzając Rimini we Włoszech. 

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny – uczestnikom zostanie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie , podróż w obie strony, przejazdy lokalne, ubezpieczenie oraz bogaty program kulturowy.

 

PONIŻEJ NAJWAŻNIEJSZE AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE PROJEKTU „MOBILNI, KOMPETENTNI, WYKWALIFIKOWANI BIS”: 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

AKCJA PROMOCYJNO – REKRUTACYJNA W ZSP nr 4  w Piotrkowie Trybunalskim oraz w ZSP w Białej Rawskiej 

TRWA REKRUTACJA UCZESTNIKÓW MOBILNOŚCI! 

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

! WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW WYJAZDU! 

SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW DOTYCZĄCE WYJAZDU 

TERMINY PRZYGOTOWANIA PEDAGOGICZNO – KULTURALNO – JĘZYKOWEGO

TERMINY WYJAZDÓW – GRANADA / WALENCJA  

TERMIN WYJAZDU – TECHNIKUM GASTRONOMICZNE – RIMINI

TERMIN WYJAZDU – TECHNIKUM OGRODNICZE – RIMINI 

PODSUMOWANIE MOBILNOŚCI!  

 

 

 

Napisz do nas lub zadzwoń

Fundacja Europejskich Inicjatyw Społecznych

ul. Warszawska 10/14 lok.5
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. 508-443-500
email: fundacja_eis@interia.pl